Aktualności

Halejak powalczy w przełajach

Wojciech Halejak postanowił wziąć udział w tegorocznym sezonie przełajowym. Nasz zawodnik ma już za sobą dwa starty i jedno zwycięstwo. Niestety w Pucharze Polski w Sosnowcu, naszego zawodnika w walce o zwycięstwo wyeliminował defekt.

13 października Halejak wygrał zdecydowanie zawody przełajowe o Puchar Firmy „Pol-Ital” Hotel „Orle Gniazdo”. Dzień później wziął udział w drugiej serii Pucharu Polski, który odbył się w Sosnowcu.

- Niestety ten start nie należał do udanych. Szybko złapałem gumę i stało się to daleko od box'u technicznego. Zanim tam dotarłem miałem już duża stratę. Wymieniłem koło i niestety nie było one idealnie spasowane z przerzutką. Chwilę później urwałem łańcuch i wyścig się dla mnie skończył - powiedział zawodnik HP-Sferis.

Starty w przełajach mają być dla Halejaka urozmaiceniem treningu przed nowym sezonem. W planach - popularny Halej - ma start w możliwie dużej ilości wyścigów z przełajowego kalendarza: - W najbliższy weekend wystartuję w Lublinie. Zobaczymy jak mi pójdzie tym razem, gdyż obsada ma być mocniejsza. Chciałbym przejechać wszystkie wyścigi z serii Pucharu Polski i powalczyć o klasyfikację generalną.