Aktualności

HP-Sferis najlepszą drużyną Pucharu Polski w maratonie MTB

HP-Sferis triumfowało w klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team. Podczas finałowej edycji w Kwidzynie Bartosz Banach zajął drugie miejsce i taką też pozycję zajął w klasyfikacji końcowej.

Już na początkowych kilometrach wyścigu pecha miała Olga Wasiuk, która ponownie złapała gumę i została za czołówkę. Z pomocą przyszedł jej Robert Banach, dzięki któremu mogła kontynuować jazdę. Kilka kilometrów dalej problemy techniczne dopadły Michał Kowalczyka, który zerwał łańcuch. - Szkoda wielka, bo dzisiaj dobrze się czułem i liczyłem na niezły wynik, a także awans w klasyfikacji generalnej - powiedział na mecie najmłodszy członek zespołu HP-Sferis.

Decydujące akcje miały miejsce na drugiej pętli, kiedy to odjechali do przodu Dariusz Batek, Artur Korc i Bartosz Banach. W drugiej grupie jechał Wojciech Halejak. Bartosz nie zdołał odeprzeć ataku na ostatnim kilometrze Dariusza Batka i musiał zadowolić się drugim miejscem.

- Jestem zadowolony z drugiej pozycji. Dariusz jest bardzo silny i niewiele mogłem zrobić - powiedział Bartosz, który zakończył tegoroczny cykl Pucharu Polski na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Jako czwarty na mecie zameldował się Wojciech Halejak, wygrywając finisz z kilkuosobowej grupy. Wojtek zajął również czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski.

Drużyna HP-Sferis, która w Pucharze Polski startowała w składzie: Joanna Jabłczyńska, Olga Wasiuk, Wojciech Halejak, Bartosz Banach, Robert Banach i Michał Kowalczyk zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej.