Aktualności

MP XCM: Ogrom pecha i srebro Halejaka na osłodę

Wojciech Halejak zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej. „Halej” może mówić o ogromnym pechu, gdyż tuż przed metą szczepił się z Dariuszem Batkiem i uległ upadkowi, co wykluczyło go z walki o złoto.

Nasi kolarze jechali bardzo aktywnie, ale mogą mówić o sporym pechu. W pierwszy odjazd zabrał się Robert Banach, zmuszając rywali z tyłu do pogoni. Niestety w okolicach 30 kilometra, jadąc w głównej grupie, Michał Kowalczyk złapał gumę i stracił sporo czasu.

Bartosz Banach nie ukończył rywalizacji, gdyż nie czuł się tego dnia najlepiej. Grupka Roberta została zlikwidowana przez rywali w połowie rywalizacji i musieliśmy liczyć na Wojtka Halejaka.

Ten jechał perfekcyjnie. Zabrał się w decydujący odjazd z Piotrem Brzózką i Dariuszem Batkiem. Na ostatnich kilometrach na czele pozostał jedynie duet Halejak-Batek. Wojtek zaatakował z długiego finiszu, ale zbliżając się do ostrego zakrętu po wewnętrznej wcisnął mu się Batek, co spowodowało szczepienie zawodników i upadek Haleja.

Wojtek dojechał na metę mocno pozdzierany i potłuczony. - Srebrny medal to nie do końca to na co liczył, ale taki jest sport - powiedział dyrektor ekipy Piotr Kosmala.

Szansa na rewanż już za tydzień, podczas Wielkiego Finału Skandia Maraton Lang Team i Pucharu Polski.