Aktualności

PP w Rzeszowie: Halejak i Banach na podium

Wojciech Halejak zajął drugie, a Bartosz Banach trzecie miejsce podczas przedostatniej edycji Pucharu Polski w Maratonie MTB, która odbyła się podczas Skandia Maraton Lang Team w Rzeszowie. Bartosz utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, podobnie jak w klasyfikacji drużynowej nasza ekipa HP-Sferis.

Najlepszy w Rzeszowie okazał się Dariusz Batek i to on jest faworytem do zwycięstwa w całym cyklu, ze względu na zapis regulaminowy, który mówi, że odrzucane są dwa najgorsze starty zawodnika. Pomimo starań Bartosz, ani Wojtek nie byli w stanie zagrozić rywalowi i o wszystkim zadecyduje start w Kwidzynie. Dobrą jazdę w Rzeszowie zaprezentował również Michał Kowalczyk, przegrywając finisz o czwarte miejsce i plasując się na szóstej lokacie.

Piąte miejsce wśród kobiet zajęła Olga Wasiuk. Po raz kolejny naszą zawodniczkę dopadł pech, gdyż dwukrotnie złapała gumę w przednim kole. Na szczęście pomógł jej Robert Banach i dzięki temu Olga dotarła na metę i zdobyła cenne punkty do klasyfikacji drużynowej.

W drużynówce prowadzimy zdecydowanie, choć biorąc pod uwagę ostatnią podwójnie punktowaną imprezę w Kwidzynie, trzeba być czujnym i przypieczętować tam triumf.