Aktualności

Bartosz Banach na podium w Obiszowie

Bartosz Banach zajął trzecie miejsce w Obiszowie, podczas kolejnej rundy Pucharu Polski w Maratonie MTB, która była podwójnie punktowana. Bartosz utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, ale przed dwoma ostatnimi edycjami w lepszej sytuacji jest jego główny rywal Dariusz Batek.

To właśnie Batek okazał się bezkonkurencyjny w Obiszowie. Nasi kolarze starali się jak mogli, aby uprzykrzyć mu życie, jednak był tego dnia poza zasięgiem. Gonić go próbowała czteroosobowa grupa z Bartoszem i Wojtkiem Halejakiem, ale nie dali rady.

Bartosz zameldował się na macie na trzecim miejscu, a Wojtek był piaty. O pechu może mówić Robert Banach i Michał Kowalczyk, których z walki wyeliminował defekt roweru. Podobny los spotkał Olgę Wasiuk, co spowodowało sporą stratę w klasyfikacji drużynowej, gdyż Obiszów był podwójnie punktowany.

- Wyścig nie do końca potoczył się po naszej myśli, ale trzeba się pogodzić z wynikami. Co do samej imprezy, trzeba przyznać, że była świetnie zorganizowana. Trasa była ciekawa, wystartowało wielu zawodników, nie zabrakło również odpowiedniej oprawy medialnej - powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy HP-Sferis.

W klasyfikacji Pucharu Polski nasza ekipa nadal prowadzi, podobnie jak Bartosz Banach. W najbliższy weekend przedostatnia edycja Pucharu Polski w Rzeszowie, a następnie Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB i wielki finał Pucharu Polski w Kwidzynie.